Новий маршрут на гору Парашку - старт в ресторані «A la minute» на АЗК «ОККО»
23.10.2013

Новий маршрут на гору Парашку - старт в ресторані «A la minute» на АЗК «ОККО»

У жовтні цього року група туристів-ентузіастів з «Концерну Галнафтогаз» (мережа АЗК «ОККО») проклала новий маршрут на гору Парашку (1268 м)  найвищу вершину Сколівських Бескидів. Маршрут починається із автозаправного комплексу «ОККО», що на об'їзній трасі навколо Сколе.

Новий маршрут цікавий тим, що проходить біля кількох меморіальних історичних об’єктів, а для автомобілістів привабливий можливістю залишити на АЗК своє авто і, поснідавши в ресторані «A la minute», а при потребі ще й взяти страви і напої зі собою, відправитись в гори.

На початку маршруту, за 100 метрів від заправки, знаходиться старий, фактично знищений єврейський цвинтар. Тут збереглося лише кілька мацейв (надгробків). Нищення цвинтаря розпочали нацисти у 1941-44 роках, а довершила вже радянська влада у 1970-80 роках. Поблизу цвинтаря - меморіальний знак на скорботному місці, де у 1941-44 рр нацисти розстріляли 2500 євреїв. Меморіал був оброслий бур'янами, тепер він розчищений і попри нього проходить маршрут.

Далі стежка провадить попри гарно впорядковану Хресну дорогу, що завершується меморіалом учасникам боротьби за незалежність України 1940-50-х років. На цьому місці перезахоронені віднайдені останки учасників визвольної боротьби з усього Сколівського району.

У нижній частині маршрут йде хорошою, майже парковою дорогою через смерековий ліс, нечітким гребенем відноги. Через 30-40 хв ходу дорога переходить у стежку, яка стрімко серпантинить. За 10-15 хв ця стежка виводить на традиційний маршрут, той, що починається від дирекції Національного парку в Сколе. Далі шлях збігається із традиційним маршрутом зі Сколе на Парашку. Загальна тривалість сходження від АЗК «ОККО» до вершини Парашки – орієнтовно 4-4,5 години. Протяжність – майже 10 км.  Спуск із вершини до АЗК триває близько 2-2,5 годин. Загальна тривалість мандрівки 7-8 годин. Маркування маршруту – червона смуга на білому тлі. На території АЗК встановлено інформаційну таблицю з описом цього маршруту.

На східному схилі вершини лежить кам’яна плита із написом, який передає легенду, що гора названа на честь доньки древлянського князя Святослава Володимировича – Парашки (Параски). 1015 року біля підніжжя гори її вбили воїни князя Святополка Окаянного. Могила ж батька Парашки, князя Святослава, також убитого Святополком, знаходиться за Сколе, в урочищі Святослав.

Маршрут на Парашку не потребує особливої фізичної підготовки. Головне – зручне взуття, одяг і бажання підкорити гірську вершину. 

Поділитись