Офіс «Концерну Галнафтогаз» перейшов на використання канцелярського паперу, виготовленого з вторсировини
13.04.2010

Офіс «Концерну Галнафтогаз» перейшов на використання канцелярського паперу, виготовленого з вторсировини

Черговим кроком у розвитку внутрішньої екологічної програми «зелений офіс» став перехід «Концерну Галнафтогаз» на канцелярський папір, виготовлений з макулатури. Компанія-виробник – українське підприємство «АСС» (Харків). Таке рішення було прийнято керівництвом в рамках розширення екологічної програми Концерну. Наразі екологічний папір постачається у головний офіс та кілька філій Компанії, проте до липня 2010 року заплановано перевести на папір з вторсировини усі 9 філій підприємства, а до кінця року – й усі 278 АЗК «ОККО».

Нагадаємо, що «Концерн Галнафтогаз» розпочав впровадження принципів «зеленого офісу»* у листопаді 2008 року. За цей час програму було поширено на усі філії Компанії та мережу АЗК «ОККО». Завдяки активній підтримці «зеленого офісу» працівниками Компанії, з наших офісів було зібрано та здано на вторинну переробку понад 16 тонн макулатури. Також 5 львівських АЗК, де ведеться роздільний збір твердих побутових відходів, за рік здали на вторинну переробку понад 900 кг поліетилену.
У перерахунку цих показників на ресурси нам вдалося зберегти 272 дерева, 416 тис. л води, 3840 л пального та 64 тис. кіловат-годин електроенергії**.

«Галнафтогаз» активно співпрацює з компанією «Грінко-Україна». В межах цієї співпраці з травня 2009 року на 5-ти столичних АЗК «ОККО» ведеться роздільний збір сміття. На вторинну переробку працівники цих АЗК здають папір/картон, пластик (поліетилен, ПЕТ-пляшки), скло та метал. У грудні минулого року контейнер для вторсировини був встановлений на ще одній, шостій столичній заправці «ОККО».

У грудні 2009 року кейс про впровадження програми «зелений офіс» в «Концерні Галнафтогаз» переміг у Першому всеукраїнському конкурсі бізнес-кейсів з КСВ, в номінації «Захист навколишнього середовища».


*Програма «зелений офіс» орієнтована на зменшення об’ємів споживання ресурсів (електроенергія, вода), збільшення частки відходів, що згодом повторно переробляються, виховання у співробітників Компанії екологічно свідомої та відповідальної поведінки.

** За офіційними підрахунками, якщо вдруге переробити тонну паперу, можна заощадити 17 дорослих дерев, 26 тисяч літрів води, три кубометри плодоносної землі, 240 літрів пального, 4000 кіловат-годин електроенергії. А для вторинної переробки паперу потрібно майже в два рази менше енергії, ніж для її первинного виробництва з дерева, при цьому шкідливі викиди зменшуються більш, ніж на 70%.

Поділитись