Офіційна позиція «Концерну Галнафтогаз» щодо ситуації навколо АЗК на вул. Ревуцького в Києві
29.09.2017

Офіційна позиція «Концерну Галнафтогаз» щодо ситуації навколо АЗК на вул. Ревуцького в Києві

У зв'язку з появою публікацій в ЗМІ про начебто незаконність спорудження автозаправного комплексу в м. Київ на перетині вулиць Ревуцького та Ахматової та його причетність до групи компаній «ОККО»,  ПАТ «Концерн Галнафтогаз» повідомляє наступне.

Спорудження вищезазначеного комплексу здійснюється компанією-забудовником та орендарем земельної ділянки – ТОВ «Гуель Парк», яке є незалежним суб'єктом господарювання, на власний розсуд здійснює свою господарську діяльність, та не є пов'язаним (афілійованим) з групою компаній «ОККО» в розумінні чинного законодавства.

Між ТОВ «Гуель Парк» та ПАТ «Концерн Галнафтогаз»,  як уже неодноразово повідомлялося раніше, є лише письмова домовленість, відповідно до якої компанія придбає АЗК  після завершення компанією-забудовником всіх робіт на об’єкті, введення в експлуатацію та оформлення правовстановлюючих документів на нього у повній відповідності до чинного законодавства України та виключно за умови відповідності такого АЗК діючим протипожежним, екологічним та іншим нормам, а також корпоративним стандартам групи компаній «ОККО».

Станом на сьогодні, наскільки нам відомо, правовстановлюючі документи ТОВ «Гуель Парк» на земельну ділянку, а також дозвільні документи на здійснення реконструкції (містобудівні умови і обмеження, проект будівництва об'єкту, висновок комплексної державної будівельної експертизи,  дозвіл на проведення будівельних робіт, тощо) оформлені відповідно до чинного законодавства та немає жодних рішень компетентних органів, прийнятих в межах їх повноважень та у спосіб, визначений законом, про скасування таких дозвільних документів, зупинення робіт тощо.

Крім того, згідно наявної в нас інформації, ТОВ «Гуель Парк» враховує вимоги протипожежних та екологічних норм при спорудженні АЗК. Для прикладу, відстань від найближчого будинку до т. зв. точок викиду майбутнього АЗК відповідає діючим нормам, для запобігання витоку пального на АЗК встановлені двостінні підземні резервуари, які оброблені спеціальним антикорозійним покриттям та оснащені системою безперервного контролю герметичності, територія АЗК укомплектована сучасними засобами пожежогасіння і пристроями автоматичної системи пожежогасіння. 

В процесі розвитку мережі АЗК «ОККО» (яка працює на ринку майже 20 років) ми розглянули та вивчили тисячі найрізноманітніших пропозицій потенційних партнерів щодо придбання компанією прав на незабудовані земельні ділянки, об'єктів нерухомості з земельними ділянками під реконструкцію в АЗК, готових автозаправних станцій тощо, в тому числі і у м. Києві. ПАТ «Концерн Галнафтогаз» завжди ґрунтовно аналізує такі пропозиції та інвестує лише в спорудження тих АЗК, що проектуються та будуються відповідно до високих корпоративних стандартів групи компаній «ОККО». Це означає, що такі об'єкти будівництва мають повністю відповідати нормам чинного законодавства, будівельних, технічних та екологічних норм, при їх спорудженні повинно використовуватись найсучасніше і найякісніше обладнання та матеріали для забезпечення максимального комфорту і безпеки клієнтів, персоналу компанії та мешканців населених пунктів, де розташовуються АЗК.

Слід зазначити, що міжнародні інвестори компанії (в тому числі, МФК та ЄБРР), які надають фінансування для розвитку мережі, також здійснюють постійний контроль за дотриманням компанією технічних та екологічних стандартів при будівництві та експлуатації АЗК, а також впровадженням нових технологій у цій сфері. Саме чітка та цілеспрямована реалізація вищезазначених принципів в процесі розвитку та розширення мережі АЗК «ОККО» вже протягом багатьох років є запорукою відсутності будь-яких інцидентів на АЗК компанії.

Свого часу, перебуваючи у статусі потенційного покупця об’єкта, ПАТ «Концерн Галнафтогаз», дізнавшись про спірну ситуацію між компанією-забудовником і місцевими жителями, вийшов на контакт з останніми з наміром прямого та відкритого діалогу. На прохання ПАТ «Концерн Галнафтогаз», компанією-забудовником було надано ініціативній групі жителів мікрорайону доступ до повного пакету дозвільної документації для ознайомлення. Цей факт свідчить про повну відкритість ПАТ «Концерну Галнафтогаз» до конструктивного та цивілізованого діалогу з усіма зацікавленими сторонами та готовність вирішувати всі спірні питання в правовому полі.

Враховуючи вищенаведене, вважаємо, що події, які відбулися в ніч з 28 на 29 вересня цього року біля АЗК на перетині вулиць Ревуцького та Ахматової в м. Києві, є провокацією, спрямованою на штучне загострення протиріч між зацікавленими сторонами та унеможливлення конструктивного діалогу між ними. 

Поділитись