Офіційна позиція «ОККО» щодо тендеру Державного агентства резерву України
03.11.2016

Офіційна позиція «ОККО» щодо тендеру Державного агентства резерву України

Група компаній «ОККО» є одним з провідних операторів ринку нафтопродуктів України з більш ніж двадцятирічним досвідом роботи. Компанія в своїй діяльності керується принципами прозорості та неухильного дотримання чинного законодавства. Протягом багатьох років Європейський банк реконструкціі та розвитку (EBRD) є одним із значних акціонерів компанії. Крім того, більш ніж десятиріччя група співпрацює з провідними міжнародними фінансовими установами, в тому числі Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та Чорноморським банком торгівлі і розвитку (BSTDB). Також, компанія з 2003 року складає звітність відповідно до міжнародних стандартів, аудит якої щорічно здійснює Ernst&Young.

Після Революції Гідності в країні відбулись позитивні зміни у підходах до державних тендерів, внаслідок чого підприємства групи «ОККО» почали брати активну участь у державних закупівлях, завжди дотримуючись вимог чинного законодавства та принципів чесної й відкритої конкуренції. Ми підтримуємо ідею впровадження системи ProZorro у сфері публічних закупівель, та переконані в доцільності її подальшого розвитку та імплементації в інших конкурентних процедурах. Разом з тим, з початку нашої участі у державних тендерах, ми постійно стикаємося з недобросовісною конкуренцією та непрозорістю формування умов тендерної документації. Проявом зазначених явищ була, на наш погляд, наявність дискримінаційних умов у документації конкурсних торгів на закупівлю пального Державним агенством резерву України, на чому наша компанія неодноразово наголошувала, звертаючись з письмовими зверненнями як до Держрезерву, так і до Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Саме завдяки нашим зверненням ці дискримінаційні вимоги було вилучено з документації конкурсних торгів, а саме – була замінена застаріла та некоректна вимога надання оригіналу паспорту пального від виробника на 5-річний гарантійний термін зберігання пального, який жоден з європейських виробників не готовий надати через відсутність подібних вимог в міжнародній практиці до продуктів, які були предметом даного тендеру.

У лютому 2016 року приватне підприємство «ОККО-БІЗНЕС КОНТРАКТ» чесно та прозоро перемогло у тендері на поставку дизельного пального Держрезерву. Тендер проводився публічно та транслювався в режимі реального часу на Youtube. Однак, в результаті розгляду в березні того ж року скарги одного з невдоволених учасників даного тендеру, АМКУ прийняв рішення з формальних причин забов’язати Держрезерв скасувати результати проведеного тендеру, а відтак укладення договору та здіснення поставок переможцем тендеру не відбулось. Крім того, як нам стало відомо, Генеральною прокуратурою відкрито кримінальне провадження та проводяться активні слідчі дії по данному тендеру. Наша компанія вважає, що недобросовісна поведінка окремих конкурентів щодо оскарження результатів публічно та прозоро проведеного тендеру Держрезерву без наявності жодних на це законних підстав (та як наслідок – проведення працівниками Генеральної прокуратури слідчих дій, зокрема обшуків в офісах компаній групи «ОККО») негативно впливає на інвестиційний клімат та репутацію країни та завдає значної шкоди інтересам чесних учасників.

Підсумовуючи вищевикладене, заявляємо про свою абсолютну нетерпимість до вищезазначених негативних явищ та хочемо ще раз підкреслити, що компанії групи «ОККО» і надалі будуть брати активну участь у публічних тендерах, пропонуючи прозорі підходи до ціноутворення. Ми вважаємо неприпустимими прояви дискримінації з боку замовників та недобросовісної конкуренції з боку учасників, а також всіма доступними засобами будемо відстоювати свої права та законні інтереси в рамках таких процедур. 

Поділитись