OKKO Group допомагає популяризувати аграрні розписки
15.02.2018

OKKO Group допомагає популяризувати аграрні розписки

Аграрні розписки – це зазвичай зручніша й вигідніша альтернатива банківському кредитуванню для сільськогосподарських виробників. Цей кредитний інструмент активно застосовується у світі, але в Україні він досі працював лише у пілотному режимі в 7 областях. Проте з 1 січня 2018 року оформити аграрні розписки можуть підприємства АПК у всіх регіонах держави. Холдинг OKKO Group одним із перших в Україні почав пропонував аграріям пальне, мінеральні добрива, кошти на умовах аграрних розписок. Тому наші фахівці активно долучилися  до проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) з популяризації цього фінансового інструменту.

У рамках проекту було проведено серію круглих столів і семінарів для представників АПК-бізнесу, державних службовців, нотаріусів і юристів, інших зацікавлених сторін, де пояснювали переваги роботи з аграрними розписками, аспекти їх оформлення і виконання сторонами своїх зобов’язань. Спікерами на значній частині цих заходів виступали й представники OKKO Group. Зокрема, ми презентували свою програму у Запоріжжі, Херсоні, Дніпрі, Львові, Луцьку та деяких інших регіонах. Адже наш холдинг сьогодні може надати аграріям унікальну пропозицію, коли під зерно майбутнього врожаю ми комплексно забезпечуємо їхні потреби – і в пальному, і в мінеральних добривах, і в фінансових ресурсах.  

На відміну від практики банківського кредитування, співпраця з OKKO Group не передбачає передачу під заставу майна сільгоспвиробників. Натомість заставою виступає майбутній урожай, що й фіксується аграрною розпискою. Пройти процедуру учасника програми може кожен зацікавлений агровиробник, без зайвих формальностей і бюрократичних зволікань.  У результаті аграрії мають гарантії не тільки щодо повного та своєчасного отримання матеріально-фінансових ресурсів для проведення польових робіт, а й також щодо збуту вирощеної продукції.

Згідно з офіційною статистикою, сьогодні в Україні оформлено вже більше 150 аграрних розписок на загальну суму 1 мільярд гривень.

Дізнатися більше про пропозиції для агробізнесу можна тут - https://www.okko.ua/uk/agro

 

Поділитись