OKKO Group профінансував аграріїв на 1 мільярд гривень
11.02.2020

OKKO Group профінансував аграріїв на 1 мільярд гривень

За 2019 рік холдинг OKKO Group надав сільськогосподарським виробникам понад 1 мільярд гривень матеріально-технічними ресурсами в рамках своєї форвардної програми з підтримки АПК. Це на 20% більше, ніж за попередній рік. Загальна вартість заявок за три повноцінних сезону напрямки досягла 5 мільярдів гривень.
«Суть форвардних угод полягає в тому, що ми надаємо аграріям пальне, мінеральні добрива, природний газ та інші товари або пряме фінансування авансом, а розрахунок за них отримуємо сільськогосподарською продукцією, - пояснює генеральний директор аграрного напрямку OKKO Group Олександр Ніколенко. - У 2020 році ми маємо намір також надавати послуги зі зберігання, сушіння зернових культур на власних потужностях, організувати власну переробку олійних культур».
Кожен сезон кількість заявок на участь в форвардній програмі агронапрямку OKKO Group зростає приблизно вдвічі. У минулому році (включаючи січень 2020 року) від аграріїв надійшло вже близько 400 звернень. Більшість учасників форвардної програми ОККО - це дрібні і середні господарства з угіддями від 500 до 30 тисяч гектарів. Як зазначає Олександр Ніколенко, аграріїв приваблює не тільки гнучкість фінансових умов, а й оперативність прийняття рішень і мінімум бюрократії. Експрес-аналіз потенційної угоди експерти ОККО здійснюють впродовж 1-2 днів, для оформлення форвардного контракту достатньо тижня.
У 2019 OKKO Group реалізував майже 1 мільйон тонн сільськогосподарської продукції. Понад 70% реалізовано за прямими експортними контрактами, інше - продано на внутрішньому ринку. Основне місце в збутовому кошику займають культури зернової групи - пшениця і кукурудза, в меншій мірі - олійні.

З метою максимально зручного забезпечення аграріїв мінеральними добривами холдинг облаштував три склади - у Вінницькій, Хмельницькій та Рівненській областях. Протягом 2018-2019 років в OKKO Group створено власний парк автомобілів-зерновозів, інвестувавши в цей проект понад 100 мільйонів гривень. Сьогодні в ньому налічується вже 45 транспортних одиниць. Парк обслуговує, як власні потреби холдингу, так і зовнішніх клієнтів.

Поділитись