«ОККО» – партнер «Галицьких Фестин» у княжому Звенигороді
15.09.2008

«ОККО» – партнер «Галицьких Фестин» у княжому Звенигороді

Мережа АЗК «ОККО» виступила партнером першого історичного квесту «Галицькі Фестини. Пошуки скарбів роду Ящірки», який відбувся в першій столиці давнього Галицького князівства - Звенигороді. На території древнього городища було проведено гру, основу якої склали спортивно-туристичні змагання та естафетно-розважальні конкурси. Змагання проводилися одночасно на пішому, ігровому та стрілецькому етапах. Завданням команд було назбирати максимальну кількість монет та знайти скарб. 

В «історію Ящірки та її Хвоста» організатори символічно закодували проблему культурницьких пошуків Галичини. «Пошуки Втраченого Хвоста» – це знакова історія здобуття Галичиною нового (постмодерного) розуміння своєї самобутності, нового пробудження творчих енергій краю.

Примітно, що центром подій було обрано АРТ-ПАРК навколо Звенигородського городища, одного з найдавніших та найпотужніших енергетичних полюсів формування галицької культурно-мистецької ідентичності.Як відомо, у 1141 році Звенигород став стольним градом об'єднаного Звенигородського, Перемишльського та Теребовлянського князівств. У 1144  році князь Володимирко (правнук Ярослава Мудрого і батько Ярослава Осьмомисла)  переніс столицю зі Звенигорода в Галич. У 1241 році місто дощенту зруйнував хан Батий.

Дійство відбулося під гаслом: «ІСТОРИЧНОМУ ТІЛУ ГАЛИЧИНИ – СВІЖУ КРЕАТИВНУ КРОВ!»
Поділитись