Пацієнт скоріше живий: чого очікує бізнес від створення зони вільної торгівлі Україна-ЄС
13.11.2013

Пацієнт скоріше живий: чого очікує бізнес від створення зони вільної торгівлі Україна-ЄС

Напередодні саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі Контракти поцікавилися у представників українського бізнесу, як відіб'ється на роботі їх компаній можливе підписання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі Україна — ЄС.

Вітчизняним компаніям запропонували відповісти на ряд питань. Серед них: які плюси і мінуси євроінтеграції для компанії і ринку, на якому вона працює; чи готові до зміни умов ведення бізнесу та зростання конкуренції; позначиться зближення з ЄС на відносинах з російськими партнерами. На жаль, своїми очікуваннями з нами ризикнули поділитися одиниці. Інші, схоже, або бояться наврочити, або сумніваються (не хочуть) в підписанні угоди в листопаді, або зовсім не уявляють, як будуть працювати за новими правилами.

Юрій Кучабський,

віце-президент з комерційних питань

«Концерну Галнафтогаз»

Для ринку нафтопродуктів, на якому працює наша компанія, зближення з Євросоюзом — це позитивний сигнал. Мережа АЗК «ОККО» протягом багатьох років продає тільки імпортне пальне, виготовлене за тим ж високими стандартами якості, що діють в державах ЄС. Тобто це такі ж бензини і ДП, як на заправках в Польщі, Німеччині або Франції. Але поки що це не норма для всього вітчизняного ринку, а лише ініціатива нашої компанії. Повний перехід на європейські стандарти нафтопродуктів — це наші очікування від Угоди про асоціацію з Євросоюзом і, думаю, вони збігаються з очікуваннями більшості українських автомобілістів.

Зараз ми намагаємося поширити в Україні інформацію про євроінтеграційний досвід Литви — країни, з якою ми тісно співпрацюємо в сфері поставок нафтопродуктів. Наприклад, ми бачимо, який прогрес за останнє десятиліття зробив Мажейкяйський НПЗ, хоча після розвалу СРСР знаходився в однакових стартових умовах з українськими.

Євроінтеграції не потрібно боятися. Вона зробить нашу країну більш конкурентоспроможною і захищеною на глобальних ринках. Головна цінність Євросоюзу в тому, що всередині цього об'єднання немає торгових воєн. Україна ж останнім часом неодноразово ставала об'єктом таких воєн з відповідними економічними втратами. Крім того, зближення з ЄС відкриває великі можливості для залучення іноземних інвестицій, що дасть свіжий імпульс розвитку національного бізнесу. Зараз частка іноземних інвестицій на одного українця становить лише 1-2% від середнього показника в державах ЄС. Якби в країні діяли єдині, зрозумілі для всіх європейських партнерів правила ведення бізнесу, то цей показник вдалося б оперативно збільшити, що, в свою чергу, сприятиме підвищенню рівня життя.

Контракти

Поділитись