Перед силачами не встояли більше семи тонн
22.05.2006

Перед силачами не встояли більше семи тонн

У суботу українські силачі доводили харківській публіці некоректність вираження: "Сила є - розуму не треба". Виявляється, ще як треба! Тому що без правильної техніки богатирям не вдалося б ні семитонну вантажівку 15 метрів протягнути, ні 400-кілограмове колесо кілька разів перекантувати, ні здійснити "прогулянку фермера" з важкою ношею.

Богатирський турнір, який пройшов в парку імені Горького, зібрав не тільки пристойний натовп глядачів, а й досить сильних атлетів з різних регіонів України. Організаторами змагання стали відомі в усьому світі силачі - івано-франківець Василь Вірастюк та харків'янин Михайло Старов, а також ВАТ "Концерн Галнафтогаз", що володіє мережею АЗС "ОККО". Турнір продовжив традицію проведення в нашому місті богатирських ігор. Турнір проходив в два етапи, що дозволило, крім "основних" учасників, випробувати свої сили і харків'янам. Шість місцевих хлопців з міцними тілами визначали двох кращих, гідних пройти справжнє випробування на міцність. В результаті відбіркових ігор в компанію найсильніших потрапили Сергій Горьков і Віталій Герасимов. Крім них, у фінальному змаганні взяли участь Геннадій Данилов (Черкаси), Володимир Муравльов (Червоний Лиман, Донецька обл.), Андрій Гребенюк (Апостолове, Дніпропетровська обл.) і Михайло Мельников (Макіївка).

Глядачі стали свідками справжніх чоловічих "розборок", але не стільки один з одним, скільки з важкою вагою. У програмі змагання було п'ять вправ, розрахованих на ту чи іншу групу м'язів. Це і піднімання над головою колоди масою 120 кг, і перенесення не менше важких валіз (так звана "Прогулянка фермера"), і багаторазове перевертання величезної покришки вагою майже 400 кг. Причому виконати будь-яке з них, навіть найбільш, на перший погляд, просте, неможливо без правильного підходу, тобто - без розуму і вивіреної техніки виконання. Мабуть, найцікавішими вправами турніру стали тяга автотягача і "кулі Атласа". Виявилося, що навіть невеликий нахил асфальтованої поверхні істотно ускладнює процес перетягування автомобіля вагою близько 7,2 тонн. І все ж учасники змогли здолати важку техніку, протягнувши її на відстань 15 метрів менше ніж за хвилину, а переможець і зовсім вклався в 20 секунд.

А ось при поводженні з трьома "кулями Атласу", ядрами вагою 120, 140 і 160 кг, в усій красі показав себе наймолодший богатир - 17-річний Михайло Мельников. Не дуже великий на вигляд хлопчина зміг обійти чотирьох інших силачів, поклавши на бочку всі три кулі. При цьому Гребенюк, Данилов і Герасимов впоралися тільки з найбільш легкою з них. Правда, Мельников залишився другим в цій вправі, оскільки Муравльов підняв ті ж три кулі за більш короткий час.

У підсумку переможцем богатирського турніру на приз Василя Вірастюка став Володимир Муравльов, який мав першість відразу в чотирьох вправах (не відразу "підкорився" тільки МАЗ). Другим закінчив змагання ще один представник Донбасу - молодий Михайло Мельников. Третій - Геннадій Данилов, який набрав однакову кількість балів з Андрієм Гребенюком, але випередив його внаслідок перемоги у вправі з вантажівкою. На жаль, харків'яни, які пройшли крізь сито відбору, не змогли скласти особливу конкуренцію основним конкурсантам. Вони зайняли останні місця, але продемонстрували свій непоганий потенціал.

Не залишилися у програші і глядачі, серед яких теж було проведено кілька силових конкурсів. А на наступний день такий же турнір пройшов і в Кіровограді. До кінця нинішнього року богатирі разом з ВАТ "Концерн Галнафтогаз" планують провести ще кілька подібних турнірів в інших містах України. Сам Василь Вірастюк участі в конкурсах не приймає, а виконує роль судді і консультанта. Втім, для найсильніших богатирів світу такі вправи з вагами, як в суботу в Харкові, - швидше розминка, ніж необхідність серйозно напружуватися.

Поділитись