Підсумки діяльності ВАТ «Концерн Галнафтогаз» за 2008 рік
20.03.2009

Підсумки діяльності ВАТ «Концерн Галнафтогаз» за 2008 рік

«Концерн Галнафтогаз» завершив формування консолідованої фінансової звітності згідно з міжнародними стандартами бухгалтерського обліку (IFRS). Просимо взяти до уваги те, що на даний момент компанія очікує її підтвердження аудиторською компанією Ernst&Young.

 

Згідно з консолідованою неаудитованою звітністю Концерну Галнафтогаз за 2008 рік, компанія досягла значного зростання доходу від реалізації (на 71,8% до 5 511,3 млн грн), в основному завдяки росту мережі АЗС (загальна кількість АЗС зросла із 252 станом на кінець 2007 року до 288 на кінець 2008 р.) і відповідного збільшення роздрібного продажу нафтопродуктів. За 2008 рік реалізовано 666,3 тис. тон нафтопродуктів (бензину і дизелю), що є на 16,0% більше, ніж в минулому році. Загалом обсяги роздрібних продажів пального зросли на 64,5% (4 302,2 млн грн проти минулорічних 2 615,3 млн грн).


«2008 рік був доволі вдалим в операційній діяльності для «Концерну Галнафтогаз», показник ЕBITDA, згідно з консолідованою звітністю, склав 380,9 млн грн. та зріс у 2,1 рази, порівняно з минулим роком, – говорить директор фінансового департаменту «Концерну Галнафтогаз» Назар Купибіда. – Рентабельність ЕBITDA досягла рівня 6,9%. Операційний прибуток (ЕBIT) зріс у 2,1 рази до 311,1 млн грн. Такій позитивній динаміці операційних показників слугували загалом сприятливі ринкові умови протягом 2008 року. Внаслідок ефективного управління запасами, вдалось отримати валову рентабельність Концерну на рівні 8,7% (6,7% у 2007 році). Динаміку чистого прибутку погіршила ситуація на валютному ринку. Внаслідок зростання офіційного курсу UAH/USD на 52,5%, та згідно з положеннями бухгалтерського обліку, всі кредитні зобов'язання «Концерну Галнафтогаз» у доларах США були переоцінені (збільшені) відповідно до офіційного курсу НБУ, чинного на дату складання звітності. Як наслідок, суми переоцінки усіх вищезгаданих кредитних зобов'язань були відображені у звітності як додаткові витрати компанії, понесені у 2008 році (які за змістом не є монетарними), спричинивши чистий збиток за підсумком 2008 року на рівні 370,8 млн грн».


«Ситуація, що склалася на валютному ринку України, – зазначив директор департаменту корпоративних фінансів та зв’язків з інвесторами «Концерну Галнафтогаз» Андрій Худо, – торкається нашої компанії в частині збільшення вартості купівлі валюти для придбання нафтопродуктів, які компанія постачає в Україну з Литви, Польщі, Румунії та Білорусі, та погашення відсотків і платежів за кредитами. Проте, кредити погашаються частинами та є довгостроковими із термінами погашення до восьми років. Тому навантаження, спричинене додатковими витратами від змін обмінного курсу UAH/USD на грошовий потік компанії, є рівномірним і помірним, та на даний момент не має суттєвого негативного впливу на діяльність «Концерну Галнафтогаз». Також варто наголосити на тому, що на даний момент компанія виконує усі свої зобов’язання перед кредиторами та дотримується усіх відповідних фінансових показників узгоджених в кредитних договорах».

Поділитись