Презентація видання «Литва – історія успішного вибору»
08.07.2013

Презентація видання «Литва – історія успішного вибору»

6 липня в Києві українсько-литовський фонд ім.Тараса Шевченка презентував видання «Литва – історія успішного вибору». Це об’ємне повноколірне видання, яке на замовлення Фонду  підготував Центр студій Східної Європи (Вільнюс), є свого роду майстер-класом із євроінтеграції, проведеним Литвою для України. Презентація, участь у якій взяв депутат Європарламенту професор Вітаутас Ландсбергіс, відбулась в рамках відзначення Дня Литовської Держави, та початку головування Литви у Раді Європейського Союзу.

З 1 липня 2013  року Литва пів року головує в Раді ЄС. Напередодні, Сейм Литви затвердив національні пріоритети під час головування в Раді Європи. Зокрема, це максимальне сприяння тому, щоб на листопадовому саміті ЄС у Вільнюсі було підписано угоду про асоціацію України з Євросоюзом. Саме тому головування Литовської Республіки в Раді ЄС – це сприятлива можливість для України зробити важливий крок у напрямку до своєї мети.

Литовський досвід впровадження цінностей і стандартів європейської спільноти є сьогодні дуже корисним «кейсом» для українського національного проекту, – вважає автор ідеї видання Віталій Антонов, президент Українсько-литовського фонду ім. Тараса Шевченка, президент «Концерну Галнафтогаз» (мережа АЗК «ОККО»). А ідея інтеграції України із Об’єднаною Європою, на його переконання, потребує сьогодні значно активнішої промоції в Україні.

«Ми розуміємо, що за один рік, чи навіть за десятиліття збудувати успішне суспільство в пострадянській Україні неможливо, – зазначив на презентації видання Віталій Антонов. – Але ми, на своєму місці, у своєму бізнесі крок за кроком наближаємо нашу мережу «ОККО» – і  якістю пального, і зовнішнім виглядом, і сервісом – до існуючих нині в ЄС стандартів. Ми робимо все для того, щоб наші АЗК «ОККО» вже зараз ставали територією європейських стандартів в Україні. Чим щільніше наша країна буде покрита такими локальними територіями, тим швидше і легше ми збудуємо в Україні європейську якість життя, та пришвидшимо інтеграцію України з ЄС».

Як показує литовський досвід, тільки такий шлях є правильним, навіть якщо він на початку видається складним і довгим. На цьому у своїй вступній статті до видання  наголосила і Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте: «Головне – послідовно йти до мети, не зупиняючись на півдорозі. Україна може та має показати, що вона спроможна бути як географічною, так і ціннісною частиною Європи. Саме цього я від щирого серця й бажаю Вашій країні».

Серед авторів видання, нинішній Прем’єр-міністр Литви Альгірдас Буткявічюс, Голова першої пострадянської Верховної Ради Литовської Республіки професор Вітаутас Ландсбергіс, легендарний баскетболіст Арвідас Сабоніс, юна Олімпійська чемпіонка з плавання Рута Мейлутіте, творець найбільшого у світі інтернет-магазину програмного забезпечення до мобільних пристроїв Ілля Лаурс, віртуоз-джазмен Леонід Шинкаренко та інші видатні особистості сучасної Литви.

Видання  «Литва – історія успішного вибору» буде передано в українські експертні центри, наукові установи, вищі навчальні заклади, в органи місцевого самоврядування,  державні установи та ін. Окрім того журнал можна буде отримати на АЗК «ОККО» – в ресторанах «А la minute», «Pasta Mia» та Hot café. Таким чином, мережа «ОККО» прагне зробити свій посильний внесок у популяризацію в Україні європейських цінностей загалом та ідеї євроінтеграції зокрема.

Журнал «Литва – історія успішного вибору» виданий за сприяння мережі автозаправних комплексів «ОККО», «Концерну Хлібпром» і компанії «Конкорд Капітал». Партнером проекту стало Міністерство закордонних справ Литви. 

Поділитись