Щоб місто дихало чисто: у Львові волонтери прибрали ліс біля житлового масиву «Пасічний»
28.04.2015

Щоб місто дихало чисто: у Львові волонтери прибрали ліс біля житлового масиву «Пасічний»

У суботу, 25 квітня, в Україні відбулося наймасовіше загальнонаціональне прибирання під гаслом «Зробимо Україну чистою!», у якому взяло участь близько 200 тисяч волонтерів у більш ніж 1000 населених пунктах. У Львові природу від сміття та бруду звільняли одразу в кількох міських парках та зелених зонах. Одна з них – Винниківський ліс біля житлового масиву «Пасічний», де прибирання організували волонтери з мережі АЗК «ОККО» та львівські пластуни.

Мережа АЗК «ОККО» як соціально відповідальна компанія уже п’ятий рік поспіль підтримує акцію «Зробимо Україну чистою!», надаючи організаторам інформаційну й технічну допомогу. Водночас компанія активно закликає своїх працівників і самим брати участь у прибираннях. Цього року майже півтисячі працівників «ОККО» по різних куточках України долучилися до цієї благородної справи, чимало з родинами. Приблизно 30 з них розчищали ліс біля «Пасічного». Найменшим учасникам прибирання виповнилося всього кілька рочків.

«Торік наша команда прибирала Святоюрські сади майже в самому центрі міста. Але цього року ми вирішили взяти шефство над локацією менш відомою, але не менш важливою для міста. Адже довкола Львова є дуже багато зелених зон, куди і житлово-комунальні служби, і навіть волонтери рідко доходять, тож вони поступово перетворюються у цілі звалища побутового, будівельного сміття. Натомість саме такі зони – це легені міста. Вони дають нам усім змогу дихати чистішим повітрям», – розповідає менеджер зі сталого розвитку мережі АЗК «ОККО» Ірина Миронова.

З пропозицією прибирати саме цей ліс до «ОККО» звернулися представники компанії «Ваш дім» – забудовника нового житлового масиву «Пасічний», що зводиться неподалік. Вони ж забезпечили вивезення зібраного сміття – а його набралося понад 100 мішків.

«Цей зелений куточок Львова має всі можливості стати чудовою відпочинковою зоною. Він дуже ландшафтний і візуально красивий, – каже комерційний директор «Вашого дому» Тарас Цибульський. – Ми прагнемо, щоб мешканці наших будинків, як зрештою, і всього мікрорайону почували себе тут затишно, могли приводити сюди дітей, здійснювати велопрогулянки чи просто побути тут годинку-дві наодинці з природою. Але водночас ми звертаємося до людей відповідальніше ставитися до довкілля, не забруднювати його відходами своєї життєдіяльності».

Стимулювати повагу до природи учасники прибирання вирішили за допомогою табличок, де від імені лісових мешканців лунають милі й безпосередні прохання: «Не лишайте в лісі пляшки, бо загніваються пташки» чи «Люди добрі, не смітіть! Ви пішли – а нам смердить». Волонтери дуже сподіваються, що у людини, котра побачить такий плакат, не підніметься рука жбурнути пакет зі сміттям у кущі.

«Турбота про довкілля є однією з чотирьох базових корпоративних цінностей мережі АЗК «ОККО», – зазначає Ірина Миронова. – Тому ми постійно дбаємо не лише про екологічну безпеку та енергоефективність на наших заправках, але й активно пропагуємо екологічне ставлення до світу серед наших працівників. Тож раді, що чимало з них зголосилися волонтерами акції «Зробимо Україну чистою і переконані, що надалі організуємо з їхньою підтримкою ще не одну екоакцію».

 

zik.ua

Поділитись