"Скоро Різдво і Миколай бородатий"
07.12.2006

"Скоро Різдво і Миколай бородатий"

Цьогорічні благодійні акції "Святий Миколай" від Мальтійської служби допомоги та Молодіжної християнської організації "Витанія" матимуть дещо інший характер, ніж у попередні роки. Варто зазначити, що обидві благодійні організації прийдуть із подарунками не лише до обездолених дітей Львівщини. Зокрема, МХО "Витанія" за підтримки Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ та інших церков, які діють в Україні, вирішили провести всеукраїнську акцію "Святий Миколай мандрує Україною" для більш ніж п'яти тисяч маленьких сиріт із сиротинців 20 областей нашої держави, а також до діток із малозабезпечених сімей. Головну увагу вони приділятимуть дітям сходу, півдня та центру України. Крім того,
19 грудня ця благодійна організація проведе свято для 200 дітей у клубі "Міленіум". Загалом лише до 1,5 тис. дітей із малозабезпечених сімей Львівщини завітає святий Миколай від "Витанії". Оскільки, як стверджує Тарас Яценко, голова МХО "Витанія", потребуючі діти нашої області отримують достатньо уваги від благодійників, а до малюків в інтернати та сиротинці Львівщини приходить Миколай від Мальтійської служби допомоги.

За словами Олексія Побурка, директора Мальтійської служби допомоги, з 15 по 22 грудня близько 500 їхніх волонтерів розвезуть 4500 персональних подарунків від святого Миколая дітям у 35 інтернатів і сиротинців Львівської області. Організувати успішну акцію, а головне - забезпечити дітей персональними подарунками, Мальтійській службі допомоги вдається завдяки активній підтримці львів'ян, а також понад 200 підприємств області.

Як розповів "Газеті" Олексій Побурко, цього року вони також сприятимуть поліпшенню матеріальної бази Бориславської спецшколи-інтернату для дітей, хворих на ДЦП. Інтернат потребує спеціальних ванних кімнат для водних процедур, в облаштуванні яких їм і допоможе Мальтійська служба допомоги. Інші дитячі будинки й інтернати також забезпечуватимуть, згідно з їхніми потребами: кому нову пральну машину, а кому - нові ліжка. За словами пана Побурка, протягом останніх трьох років вони змогли поміняти 400 ліжок, а загалом в інтернатах ночує близько чотирьох тисяч дітей.

Десята акція "Святий Миколай" від Мальтійської служби допомоги покладе початок новим традиціям. Цього року 16 грудня у Львівській опері відбудеться концерт симфонічного оркестру "INSO-Львів", кошти з якого скерують на придбання обладнання для проведення операцій новонародженим із вадами серця в умовах штучного кровообігу в лікарні ОХМАТДИТ. А 9 грудня благодійний концерт у львівському клубі "Міленіум" дасть співак Павло Табаков. Кошти від нього витратять на подарунки дітям, до яких завітає
святий Миколай від МХО "Витанія".

Варто зазначити, що акція від Мальтійської служби допомоги, яка традиційно отримала благословення Блаженнійшого Любомира Кардинала Гузара, вже вийшла за межі Львова й області. Її проводять також "мальтійці" Івано-Франківська, Закарпаття, Києва. Зокрема, там святий Миколай приходить до дітей у сиротинці завдяки скарбничкам, які розміщено на автозаправних станціях "ОККО".

Поділитись