Сьогодні в Івано-Франківську міряються силами побратими Василя Вірастюка - богатирі з 8 країн світу
03.08.2007

Сьогодні в Івано-Франківську міряються силами побратими Василя Вірастюка - богатирі з 8 країн світу

3 серпня о 13.00 на Майдані Шептицького в Івано-Франківську - відкриття та кваліфікаційні змагання чемпіонату світу серед команд богатирів за звання "Найсильніша нація планети-2007", який проводиться ввосьме під егідою Міжнародної Федерації Найсильніших атлетів (IFSA). На вранішній прес-конференції президент української федерації найсильніших атлетів заслужений тренер СРСР та України Володимир Кіба зазначив: "Велика шана братам Вірастюкам-Василю і Роману, з ініціативи яких світовий чемпіонат
проводиться саме на Прикарпатті. Хвала їм за те, що пам'ятають звідки родом і роблять усе, аби рідний їм край процвітав, щоб про Прикарпаття знав увесь світ". Про це повідомив власкор ЗІКу.

Учасниками цьогорічного чемпіонату світу є 8 команд атлетів: з Великобританії, США, Росії, Польщі, Литви, Фінляндії, Німеччини та України.

Українську команду очолює "Найсильніша людина України , Європи і світу" Василь Вірастюк. Проте, як він сам зазначив, ще невідомо чи виступатиме він на цьому чемпіонаті, оскільки після попереднього змагання "чимсь отруївся" і тепер набирається сил.

За словами Василя Вірастюка, сильною є команда США. Мовляв, місяць тому він у складі трьох богатирів світу програв збірній США на американському континенті.

Максимальна кількість атлетів у кожній команді-5 богатирів. Найсильнішою вважається команда Литви - капітан команди дворазовий чемпіон світу, п'ятиразовий переможець Арнольд класік Жедрунас Савіцкас. Команду Росії очолює срібний призер чемпіонату світу Михаїл Кокляєв.

Як зазначив Володимир Кіба, команди поділяються на 4 групи: команди лідери -  Литви і України, друга група -команди США і Росії, третя- Польщі і Фінляндії, четверта -Німеччини і Великобританії.

В команді України - новий член збірної Володимир Муравйов.

Призовий фонд змагань-40 тисяч доларів США.

Головний рефері змагань-ісландець, чотириразовий володар звання "Найсильніша людина світу" Магнус вер Магнуссон. Рефері - почесний президент Міжнародної Федерації силачів Даглас Едмундз. Суддя - недавній член української команди знаменитий Михайло Старов: від міжнародної Федерації- Президент Американської федерації найсильніших атлетів пані Діон Весселз.

Головний суддя змагань- суддя міжнародної категорії Віктор Сторч (Україна).

Командний чемпіонат проходитиме на трьох майданчиках в місті Івано-Франківську та гірськолижному курорті "Буковель".

Партнери чемпіонату: генеральний партнер -гірськолижний курорт "Буковель", а також компанія "Дербі", Мережа заправних станцій "ОККО", Мережа будівельних гіпермаркетів "Епіцентр", Пиво "Арсенал".

Чемпіонат світу за звання "Найсильніша нація планети" проводиться за підтримки мера Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса, а також керівництва обласної влади-останні виділили на його проведення 200 тисяч гривень.

6 серпня-фінал світового чемпіонату на "Буковелі" за участю 4 найсильніших команд.

Довідка ЗІКу.

Гостем цьогорічного чемпіонату світу богатирів є "Найсильніша жінка планети" Анета Флорчек (Польща).

Поділитись