Рятівна рука допомоги
27.05.2008

Рятівна рука допомоги

Вже не один рік точаться дискусії щодо того, як великій компанії здійснювати юридичну підтримку своєї діяльності - створювати потужний юридичний департамент або ж обмежитися декількома штатними юристами, а за серйозною допомогою звертатися в юридичні фірми. Найчастіше компанії навіть при наявності штату власних юристів все ж вдаються до допомоги зовнішніх юридичних радників. І причини тому різні.

Завдяки опитуванню, проведеному на сайті нашої газети, ми спробували дізнатися, яка причина може змусити велику компанію вдатися до допомоги юридичної фірми.

КОМЕНТАРІ ЕКСПЕРТА

Роман Сивий

Начальник відділу договірно-правової роботи ВАТ "Концерн "Галнафтогаз "

Якщо говорити саме про великі компанії (які можуть дозволити собі утримувати хороший юридичний департамент з висококваліфікованими юристами, які за своїм рівнем не поступаються аналогічним фахівцям з юридичних фірм), то потреба в залученні зовнішніх консультантів для таких компаній є не надто великою і обмежується, як правило, міжнародним арбітражем, проведенням незалежного due diligence і іншими "міжнародними" проектами.

При певних умовах великі компанії можуть віддавати на аутсорсинг також і певну типову, часто повторювану і не дуже важливу юридичну "поточку", результати якої обов'язково повинні контролюватися юристами компанії.

Якщо ж відповідати на це питання в аспекті ВАТ "Концерн" Галнафтогаз", то основним у цій сфері для нас є принцип: "потрібно таким чином будувати департамент і формувати спеціалізацію і кваліфікацію наших юристів, щоб всі юридичні питання, які стосуються українського права і законодавства, ми могли вирішувати самостійно". Отже, протягом останніх років зовнішніх консультантів ми залучали виключно в "міжнародних" проектах нашої компанії і виключно відповідно до усталених принципів і "рекомендацій" наших міжнародних партнерів.

Поділитись