Трофі експедиція «Львів – Памір 2007: Дорогами українців» успішно завершена!
14.06.2007

Трофі експедиція «Львів – Памір 2007: Дорогами українців» успішно завершена!

Експедиція, генеральним спонсором якої виступила мережа заправних станцій «ОККО», 10-го червня повернулась до Львова. Семеро учасників експедиції  в складі трьох команд на позашляховиках загалом провели в дорозі три тижні, подолавши маршрут Україна – Росія – Казахстан – Узбекистан – Таджикистан  -Киргизстан – Казахстан – Росія - Україна довжиною в 14 000 км.
Амплітуда висот підчас експедиції склала від 4 600 м над рівнем моря в горах Паміру, до -35 м в низинах біля Каспійського моря. Температура коливалась від +42 градусів Цельсія у засушливій пустелі Каракум до -4 в засніжених горах Паміру.
Умови перебування були неймовірно екстремальними. Окрім складних природних умов, учасники зіткнулися з тим, що проміжки між АЗС подекуди вимірювались не сотнями, а тисячами кілометрів. Протягом усієї подорожі три позашляховики використали понад 5 тон дизпалива.
Найбільшим іспитом на витривалість виявилися колишні траси "всесоюзного значення" а тепер міжнародні траси в Середній Азії. Подекуди на цих "трасах" не було навіть асфальтового покриття. «Власне, через трасу ми не вкладалися у запланований графік подорожі. Шукали нові стежки і за допомогою сучасної навігаційної системи пересувалися за напрямком», – розповів учасник експедиції Олександр Варнаков.
«Це перша така експедиція, що поєднала спорт із гуманітарною місією. В усіх країнах, теренами яких ми проїжджали, а це – Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Таджикистан – відбувалися зустрічі із українською діаспорою», – зазначила Наталя Ревонюк. Зокрема в Киргизтані учасники експедиції зустрічались з великою українською громадою в Бішкеку.
Поділитись