У 2016 році на АЗК «ОККО» вже зібрали понад 80 тонн речей для малозабезпечених
24.10.2016

У 2016 році на АЗК «ОККО» вже зібрали понад 80 тонн речей для малозабезпечених

За три квартали 2016 року завдяки клієнтам мережі «ОККО» вдалося зібрати понад 80 тонн вживаних речей для малозабезпечених – це приблизно у 2 разів більше, ніж за весь 2015 рік.

Зараз на АЗК мережі встановлено 11 контейнерів для збору вживаних речей у 4 містах України. Їх розподілом займаються волонтерські об’єднання, які є партнерами «ОККО» в цьому проекті. У Києві – це громадські організації «Відповідальні громадяни» й «Українське волонтерство» (раніше – група «Фролівська, 9/11»), у Львові – спільнота взаємодопомоги «Оселя», в Одесі – благодійний фонд «Добрий самарянин» (раніше – волонтерська організація «Корпорація монстрів»), у Дніпрі – БФ «Помагаєм». Вони сортують зібрані речі та розвозять їх до місць призначення.

Представники організації «Українське волонтерство» основну частину цієї допомоги відправили в Донецьку та Луганську області, до ряду населених пунктів, розташованих поблизу лінії розмежування. Отримувачами речей стали, зокрема, малозабезпечені студенти технікуму в Красногорівці, діти із Лисичанського соціально-реабілітаційного центру, переселенці, які виїхали з  Луганська і Донецька на контрольовану Україною територію, люди, які втратили роботу чи житло внаслідок бойових дій тощо. У цьому ж регіоні працюють і волонтери з ГО «Відповідальні громадяни». Зокрема, речі, зібрані на АЗК «ОККО», потрапили до Дитячого центру соціально-психологічної реабілітації Краматорська та до 150 родин у Майорську.

У Дніпрі фонд «Помагаємо» передає частину речей у місцевий геріатричний пансіонат, а частину розподіляє серед малозабезпечених сімей. У Львові контейнери для збору речей на АЗК «ОККО» з’явилися ще 5 років тому, і зараз вони наповнюються ще активніше, ніж в інших регіонах України. Зібрані одяг та взуття ідуть на потреби притулку для бездомних, яким опікується «Оселя», а також для інших малозабезпечених, котрим допомагає спільнота. В Одесі фонд «Добрий самарянин» уже другий рік реалізує проект «Друге життя ваших речей», саме тому мережа «ОККО» домовилася з  представниками цієї організації, що й контейнери на автозаправних комплексах будуть задіяні в цьому проекті. Вживані речі одеські волонтери розподіляють серед вимушених переселенців, а також відправляють в інтернати, притулки Одеської області.

«Збір вживаних речей на заправках – це чудовий приклад партнерства відповідального бізнесу, волонтерських організацій та звичайних людей, чиї об’єднані зусилля допомагають полегшити життя багатьом українцям, – коментує менеджер зі сталого розвитку мережі АЗК «ОККО» Анна Тиховська. – Особливо приємно, що серед наших клієнтів стільки небайдужих громадян. Багато з них здають вживані речі у контейнери регулярно і вже звикли, що це можна зробити на «ОККО».  

Поділитись