У гори – на інвалідному візку. ОККО допомагає здійснити мрії
19.10.2017

У гори – на інвалідному візку. ОККО допомагає здійснити мрії

Мережа «ОККО» стала паливним партнером унікального мандрівного проекту On 3 wheels, який допомагає подорожувати  людям з особливими потребами. Ініціатори цього руху Олександр Луцик та Олег Савчук сьогодні організовують сходження в гори на спеціально пристосованому для цього інвалідному візку. Мережа «ОККО» допомагає ентузіастам пальним, щоб вони могли дістатися до місця сходження. 

Цьогоріч  у рамках проекту On 3 wheels  уже здійснено  12 підйомів на карпатські вершини. Останній з них 14 жовтня – на гору Ключ поблизу Сколе (Львівська область). До складу команди сходження, окрім самих організаторів та мандрівника у візку входять також волонтери й медпрацівник. 

«Навколо нас – тисячі людей з особливими потребами, замкнутих у чотирьох стінах. Вони теж хочуть подорожувати, вести активний спосіб життя – і ми їм допоможемо», – ділиться планами один із засновників руху Олег Савчук. 

Першим, кому On 3 wheels  допомогли здійснити мрію став хлопець із ДЦП Іван Маслюк, котрий у супроводі Олега Савчука й Олександра Луцика здійснив подорож на спеціальному велосипеді з України в Португалію до узбережжя Атлантичного океану. Сьогодні Іван сам став активістом цього руху, щоб  допомагати іншим.  «Я вірю, що завдяки цьому проекту такі люди, як я, зрозуміють, що суспільству вони не байдужі. А наше суспільство стане більш толерантним і сприйматиме нас, як рівних», – каже він.   

Мережа «ОККО» турбується про людей з особливими потребами й безпосередньо на своїх АЗК. У процесі благоустрою території , проектування приміщень компанія керується принципами безбар’єрності з метою створення більш комфортного середовища для маломобільних груп населення і їх вільного доступу до всіх сервісів на АЗК. Програма безбар’єрності працює у компанії ще з 2008 року. Зараз усі нові АЗК, що вводяться в експлуатацію, враховують її вимоги. Це, зокрема: 

-наявність пандуса біля входу до торгового залу з розсувними дверима; 

-«утоплення» бордюрного каменю в місцях перетину тротуарів;

-окремі паркувальні місця для людей з особливими потребами; 

-спеціальні санвузли з габаритами кабінки 1,80 х1,625 м і з гачками для милиць, одягу та іншого приладдя. 

Зараз у мережі «ОККО» працює 164 АЗК з безбар’єрним доступом. 

Поділитись