У Івано-Франківську буде презентовано перший український альбом "Іоанн Георг Пінзель. Скульптура. Перетворення"
30.05.2007

У Івано-Франківську буде презентовано перший український альбом "Іоанн Георг Пінзель. Скульптура. Перетворення"

Сьомого червня у Львові, у Музеї Пінзеля (пл. Митна, 2) (початок о 16.00 год.) та восьмого червня в Івано-Франківську, у Художньому музеї (вул.Низова, 2) відбудеться театралізоване музичне дійство "Muzikalische exequien" - презентація першого українського альбому "Іоанн Георг Пінзель. Скульптура. Перетворення". Про це повідомив власкор ЗІКу.

Проектом "Майстер Пінзель. Повернення" видавництво "Грані-Т" (Київ) у партнерстві з Незалежним культурологічним часописом "Ї" (Львів) ревіталізує ім'я одного з найцікавіших скульпторів Європи XVIII ст.

Історія України ХХ століття не сприяла збереженню дерев'яної скульптури Пінзеля, що оздоблювали як католицькі костели, так і церкви східного обряду. З усього, чудом врятованого, працівники Львівської галереї мистецтв та особисто Борис Григорович Возницький створили Музей сакральної барокової скульптури Іоанна Георгія Пінзеля, на основі збірки котрого і базується візуальна частина календаря і мистецького альбому.

Сталося так, що альбом "Іоанн Георг Пінзель. Скульптура. Перетворення" найшвидше був презентований не у Києві або Львові, а на 52-му Варшавському книжковому ярмарку. Цього року Україна була Почесним гостем цього престижного польського книжкового форуму.

Пікантність ситуації полягала в тому, що майже одночасно з першим українським албомом про Іоанна Ґеорґія Пінзеля у польському видавництві BOSZ вийшов друком альбом "Ян Єжи Пінзель", і його керівники пропонували провести презентацію... саме на офіційному стенді України. До слова, польський альбом про творчість таємничого Майстра був повністю фінансований урядом Республіки Польща, тоді як український з'явився завдяки приватній ініціативі київського видавництва, львівського часопису та меценатській
підтримці концерну ГАЛНАФТОГАЗ та Універсальної Інвестиційної Групи.

Війни "за спадок Пінзеля" не сталося, і у Варшаві відбулася спільна презентація двох видавництв, на якій був присутній і директор Львівської картинної галереї Борис Григорович Возницький - до українського альбому він написав передмову, у польському - став автором статті та упорядником. Цей прецедент став першим випадком, коли культурна спадщина, яка зберігається в українському нестоличному музеї, стала подією для сучасної культури двох країн.

Видавництво "Грані-Т" у домовленості з часописом "Ї" планує цілу низку презентацій альбому - у Львові, Тернополі, Івано-Франківську. Альбом буде представлений також на Московському та Франкфуртському книжкових ярмарках.

Поділитись