У мережі «ОККО» з’явилися паперові пакети для покупок
19.03.2013

У мережі «ОККО» з’явилися паперові пакети для покупок

Мережа «ОККО» з приємністю повідомляє про важливе поповнення асортименту товарів наших магазинів – появу паперових пакетів для покупок. Вони стануть альтернативою поліетиленовим пакетам та розроблені для тих наших клієнтів, які дбають про захист довкілля. Пакети місткі,  виготовлені з цупкого паперу у двох розмірах, їх можна придбати або ж обміняти на бали FISHKA у всіх магазинах мережі «ОККО».

«Запровадження у нашій мережі альтернативи поліетиленовим пакетам  це черговий і дуже важливий крок у нашій екологічній стратегії Go Green. – розповідає прес-секретар «Концерну Галнафтогаз» Олесь Пограничний. – Адже він дає можливість мільйонній аудиторії наших клієнтів замислитись про проблеми довкілля та зробити свій свідомий вибір на користь чистого майбутнього. Ми сподіваємося, що споживачі, як і ми, дедалі більше звертатимуть на це увагу».

Як відомо, поліетиленові пакети тривалого розкладу становлять до 10 % від усіх відходів людської життєдіяльності. Процес їх розпаду у природі триває десятиліттями. А доти вони накопичуються у природному середовищі – на суходолі та в морі, часто потрапляючи в організм риб і худоби та спричиняючи їхню загибель. Унаслідок цього уряди багатьох країн на державному рівні запровадили обмеження або повну заборону на виробництво та використання поліетиленових пакетів довготривалого розкладу. Торгівельні мережі натомість пропонують покупцям сумки з тканини, пакети з паперу або з матеріалів, які піддаються переробці чи мають властивості біорозкладу.

У Верховній Раді України також неодноразово піднімалося це питання і навіть зареєстровано відповідний законопроект про заборону виробництва та продажу поліетиленових пакетів довготривалого розпаду. Ініціатива передбачає заборону з 1 січня 2014 р. виробництва, використання, ввезення та оплатного чи безоплатного розповсюдження поліетиленових кульочків довготривалого розкладу, об’ємом менш ніж 20 л та товщиною матеріалу 0,05 мм. Ще суттєвіші обмеження пропонується встановити з початку 2015 р. Однак законом ці ініціативи поки що не стали.

Нагадаємо, що «Концерн Галнафтогаз» у 2008 році почав реалізацію низки заходів, спрямованих на зменшення негативного впливу на довкілля. Більше про це можна довідатись, перейшовши за посиланням.

Поділитись