У сільських школах на трасі «Київ-Одеса» розпочато заняття з безпеки руху
15.01.2015

У сільських школах на трасі «Київ-Одеса» розпочато заняття з безпеки руху

Понад 60 інтерактивних занять з безпеки руху на дорозі для школярів планується провести упродовж січня-березня у рамках спільного проекту ЄБРР і мережі АЗК «ОККО» «Благаю, живи! Безпека на дорозі». Стартували такі навчання 12 січня у селищі Криве Озеро Миколаївської області, а 14 січня їх провели для учнів 5-6 класів сіл Ладижинка і Фурманка в Черкаській області.


До занять із дітьми залучено кваліфікованих тренерів, які разом із дітьми повторюють правила дорожнього руху, в ігровій формі розбирають найбільш типові ситуації на дорозі, аналізують дорожні знаки, переглядають навчальний фільм тощо. Крім того, усі школярі, які візьмуть участь у заняттях, отримають від ініціаторів проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі» набір світловідбивачів (жилет, браслет, наклейки, підвіски), які допоможуть їм  бути видимим на дорозі в темну пору доби.


Ще одним подарунком для школярів у рамках цих занять є спеціально видана навчальна брошура «Безпечна дорога з благунчиками», де в доступній формі пояснюється, як безпечно переходити дорогу, чому необхідно використовувати світловідбивальні елементи в одязі, де неповнолітнім можна їздити на велосипеді, як себе поводити у транспорті, зокрема, й при загрозі аварії.  Засвоїти ці прості правила дітям допоможуть зі сторінок брошури благунчики – фантастичні істоти, які нагадують про те, що на дорозі потрібно бути уважним і обережним, не допускати порушень і поважати інших. Видання «Безпечна дорога з благунчиками» може бути використане як навчальний посібник при вивченні відповідного розділу на уроках «Основ здоров’я» для учнів 5-6 класів.


«За статистикою ДАІ в Україні щороку під час дорожньо-транспортних пригод травмується приблизно 1000 дітей, а десятки гинуть. Траса «Київ-Одеса» у цьому сенсі є однією з найаварійніших. І одна з найбільших груп ризику – це діти, котрі мешкають у населених пунктах поблизу цієї дороги, оскільки їм нерідко доводиться пересуватися по проїжджій частині чи перетинати її. Якщо ми дамо цим дітям знання і засоби, які зроблять їхнє перебування на дорозі безпечнішим, то зможемо запобігти багатьом трагедіям і врятувати не одне людське життя», - каже директор із комунікацій мережі АЗК «ОККО» Ольга Вельгус.


Меморандум про спільне впровадження проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі» підписали 13 листопада 2014 року в Києві президент «Концерну Галнафтогаз»  (мережа АЗК «ОККО») Віталій Антонов і директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер. Мета проекту - підвищити обізнаність населення, що проживає поблизу траси міжнародного призначення М05 (Київ-Одеса), а також водіїв та інших учасників дорожнього руху про безпеку на дорогах та про наслідки порушення правил.

Поділитись