У Верховній Раді зареєстровано законопроект на підтримку тіньового ринку нафтопродуктів
18.02.2016

У Верховній Раді зареєстровано законопроект на підтримку тіньового ринку нафтопродуктів

Якщо Верховна Рада проголосує за відтермінування електронних акцизних накладних на операції з реалізації нафтопродуктів, то це призведе до збереження тіньових схем на українському паливному ринку і втрат державного бюджету на мільярди гривень. Таку думку висловив віце-президент мережі АЗК «ОККО» Юрій Кучабський.

Нова система електронного адміністрування реалізації нафтопродуктів має бути запроваджена з 1 березня. Її основним елементом є акцизна накладна – обов’язковий документ, що формується в електронній формі на всіх етапах реалізації пального – від НПЗ чи держкордону України до АЗС. Такий механізм унеможливлює ухилення від сплати акцизного податку, наприклад, через оприбуткування контрафактних нафтопродуктів від фіктивних підприємств, оформлення фіктивного виробництва тощо. Однак 15 лютого лідер парламентської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко і член цієї ж групи, бенефеціарний співвласник групи компаній WOG Степан Івахів зареєстрували законопроект, який передбачає відтермінувати запуск системи електронного адміністрування до 1 липня. Іншими нормами цього ж проекту пропонується знизити ставки акцизів на альтернативне моторне пальне зі 120 до 75 євро за 1 тисячу літрів та звільнити від обкладання акцизом сумішеві бензини і ДП, виготовлені з підакцизних товарів.

«Наша компанія не бачить ніякої доцільності у перенесенні термінів запровадження електронних акцизних накладних і в адаптації до них внутрішніх облікових систем, - зазначає віце-президент мережі АЗК «ОККО» Юрій Кучабський. - Натомість згаданий законопроект містить такі законодавчі ініціативи, які призведуть до утворення нових «дірок» у податковому законодавстві. Його ухвалення дозволить недобросовісним компаніям і надалі виготовляти контрафактний продукт шляхом змішування, ще й не сплачуючи при цьому акцизи».

За його словами, тіньовий ринок пального в Україні щороку збільшується на 5-10%. Тож якщо не вживати негайних заходів, то скоро на ньому не залишиться місця для операторів, які добросовісно працюють у правовому полі. Зволікання із запровадженням нової системи адміністрування акцизів повністю відповідає інтересам гравців тіньового ринку.

 

 

Поділитись