Угода про інвестицію в капітал сприятиме росту оператора АЗС в Україні
23.07.2009

Угода про інвестицію в капітал сприятиме росту оператора АЗС в Україні

У межах стратегії боротьби з кризою в Україні, ЄБРР прийняв рішення купити частку вартістю 50 млн дол. США у ВАТ «Концерн Галнафтогаз», який оперує мережею заправних станцій ОККО та є одним із лідерів на внутрішньому ринку. Провідний банкір ЄБРР Маттео Коланджелі з команди Природних Ресурсів описує, як угода – вже третя між ЄБРР та Галнафтогазом – допоможе компанії не просто переживати кризу, але процвітати.

 

Наскільки сильно фінансова криза вплинула на Галнафтогаз?

З точки зору операційної діяльності, Галнафтогаз продовжував працювати належним чином, незважаючи на скрутну економічну ситуацію в Україні, збільшуючи свою мережу заправних станцій та продовжуючи генерувати потужну маржу. Проте, компанія має значний за розміром деномінований у доларах борг та зазнала чималого впливу внаслідок девальвації гривні. Це спричинило тиск на здатність компанії дотримуватися фінансових ковенантів за діючими кредитними договорами та сильно вплинуло на її ліквідність.

Ця угода про інвестицію в капітал покликана підтримати давнього клієнта ЄБРР – дотепер ми реалізували два кредитних проекти із Галнафтогазом – в час фінансової кризи. А також забезпечити те, що компанія матиме достатню фінансову гнучкість для подолання впливу девальвації національної валюти, угода повинна допомогти їй нарощувати капітал при будь яких можливостях вибірково розширити бізнес, що можуть виникнути на протязі наступних років та продовжувати інвестувати у покращення якості та ефективності своєї діяльності.

Проект також включає компоненти захисту навколишнього середовища та корпоративного правління. Що це за компоненти?

Галнафтогаз має хороші результати у впровадженні високих екологічних стандартів та стандартів безпеки та вже розпочав впровадження заходів зменшення енергетичних витрат, що пов’язані з його діяльністю. Команда ЄБРР, що займається питаннями Енергетичної Ефективності та Зміни Клімату, працювала з компанією на протязі останніх кількох місяців з метою проведення енергетичного аудиту та визначення наступних напрямків інвестування, що сприятимуть покращенню енергетичної ефективності. Ці інвестиції фінансуватимуться за рахунок коштів, що надійдуть як внесок у капітал з боку ЄБРР.

В межах проекту компанія також зобов’язалася впровадити план корпоративного управління, який був розроблений разом із ЄБРР та який допоможе компанії стати на передовій серед українських корпорацій за рівнем прозорості. Цей план включатиме призначення незалежних директорів та створення комісії з аудиту та відповідності, де незалежні директори та представник від ЄБРР формуватимуть більшість. Ці покарщення в корпоративному управлінні допоможуть Галнатогазу ще більше наблизитися до відповідності тим стандартам, що вимагаються для лістингу на найбільших фондових біржах світу.

Наскільки великим гравцем є Галнафтогаз на ринку заправних станцій України та які прогнози щодо експансії?

Галнафтогаз займає частку ринку в розмірі 7 відсотків за обсягом проданих нафтопродуктів, та він належить до одного з трьох найбільших гравців у дуже фрагментованій галузі, де дев’ять найбільших рітейлерів контролюють лише трохи більше половини всіх заправних станцій у країні. Решта складається з дрібних мереж або операторів окремих АЗС.

Це створює широкі можливості для консолідації, особливо при поточному економічному кліматі, коли багато менш успішних операторів можуть бути змушені продавати свої активи. Для компанії, яка має достатньо наявних коштів, щоби рухатися швидко, це може бути хорошою можливістю.

 

Поділитись