Уряд обіцяє інтервенції, щоби збити ціну на бензин
05.06.2007

Уряд обіцяє інтервенції, щоби збити ціну на бензин

Бензин дорожчає попри запевнення можновладців утримати ціни. За останній тиждень пальне подорожчало на 4-5 копійок за літр. Уряд обіцяє інтервенції,  щоби збити ціну.
 
Ціни на автозаправках зростають. Поволі, але тенденція - очевидна. За даними компанії Юпеко, лише за останній тиждень пальне здорожчало усередньому на 5 копійок. Найбільше підріс у ціні - популярний 92-й бензин, зовсім трохи - дизпаливо. Але його зоряний час ще настане - під час збирання врожаю. Нафтотрейдери традиційне весняно-літнє цінозростання традиційно пояснюють впливом світового ринку. З початку лютого ціни на ньому зросли майже на 30%, наразі - дещо стабілізувалися.

Олесь Пограничний, прес-секретар концерну "Галнафтогаз": "В принципі ринок в такому легенькому очікуванні, що це все піде ще вверх, але тут так важко спрогнозувати, як воно відбудеться. Це залежить від багатьох чинників, наприклад, починаючи від ситуації в Нігерії, в Іраку, в країнах-експортерах".

Експерти називають ще й інші причини. У травні близькі до держави компанії штучно стримували роздрібні ціни на АЗС за рахунок дешевого пального, закупленого ще в березні-квітні. Але тепер дешевий бензин вичерпався і тому ціни зростатимуть.

Геннадій Рябцев, головний редактор журналу "Термінал": "Стосовно вітчизняного бензину, можна прогнозувати, що ціна встановиться на рівні 4.60-4.80 за літр, в залежгості від того, яку позицію займуть компанії, підконтрольні державі. Стосовно імпортованого бензину, то тут ситуація для споживачів трошечки гірша, тому що підвищення цін на імпортний бензин буде тривати, поки не стабілізуються ціни на нафтопродукти в Європі".

Міністр палива та енергетики Юрій Бойко наприкінці травня прогнозував - бензин не буде дорожчим за 4 гривні 40 копійок. Але вже на початок літа цей проноз - не актуальний. Утім експерти не вбачають підстав для паніки. На ринку немає ознак кризи, тому зростання буде сезонним - у межах норми. Щоб утримувати ціни на внутрішньому ринку, уряд готується запровадити інтервенції на ринку нафтопродуктів. Про це розповів віце-прем"єр Андрій Клюєв, утім подробиць не уточнив. Глова Нафтогазу Євген Бакулін
відхрещується від помилок минулих урядів і обіцяє владнати ситуацію на ринку винятково ринковими методами.

Традиційно різняться ціни на нафтопродукти і в межах країни. Найвищі наразі зафіксовані - у Донецькій та Рівненській областях та Криму. Найнижчі - На Полтавщині, Харківщині та Львівщині.

Поділитись