Василь Вірастюк, «ОККО» та «Видавництво Старого Лева» презентували на Закарпатті книжку про легендарного силача Івана Фірцака - «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу»
22.10.2007

Василь Вірастюк, «ОККО» та «Видавництво Старого Лева» презентували на Закарпатті книжку про легендарного силача Івана Фірцака - «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу»

Презентація книжки відбулась в  Білках на Іршавщині – рідному селі Івана Фірцака.
Спочатку відбулась зустріч із школярами та мешканцями «богатирського» села.
“Головне, що дітки, які прочитають цю книгу матимуть дуже хороший приклад, - сказав на презентації Василь Вірастюк, - І це стосується не тільки спорту, це стосується й інших занять. На шляху до будь-якої мети людина стикається з труднощами, перешкодами або й втратами та поразками. Але все можна подолати, якщо вірити у власну силу та наполегливо працювати”. Після зустрічі, гості відвідали сільське кладовище, де Василь Вірастюк поклав квіти на могилу свого легендарного попередника. Дорогою назад усі завітали у майстерню скульптора Миколи Глеби, де майстер якраз  працював над скульптурою Івана Фірцака. Для деяких деталей майбутньої скульптури Вірастюк зробив фотосесію.
Зазначимо, що про богатиря Івана Фірцака, знаного як Іван Сила або Кротона, збереглося чимало легенд, пісень, оповідей та фактів. Американська преса, наприклад, назвала Івана Фірцака найсильнішою людиною ХХ століття, а чемпіон Британії з боксу Джон Джексон після програшу українському силачеві викинувся з вікна. З рук англійської королеви «Кротон» отримав оздоблені золотом та діамантами шолом і пояс. Цікавим є факт, що навіть після визнання цілим світом, Іван Фірцак все ж повертається до свого рідного села на Закарпатті, де оселяється з дружиною та вісьмома дітьми та продовжує виступати, тренувати та дивувати земляків своєю неймовірною силою.
“Дуже приємно, що ця серія розпочалася саме з нашого діда, - зазначив на зустрічі онук Кротона Іван Фірцак (до речі, чемпіон України з боксу), - Приємно, що книгу написав саме наш закарпатець Олександр Гаврош, а популяризує її підкарпатець Василь Вірастюк. Сподіваємось, що з часом в цій серії з’явиться книга і про нього”.
Поділитись