ВАТ «Концерн Галнафтогаз» та Міжнародна Фінансова Корпорація (Група Світового Банку) підписали кредитну угоду на 25 млн дол США
01.08.2005

ВАТ «Концерн Галнафтогаз» та Міжнародна Фінансова Корпорація (Група Світового Банку) підписали кредитну угоду на 25 млн дол США

Сьогодні у Львові відбулася церемонія підписання кредитної угоди між «Концерном Галнафтогаз» та МФК (IFC) про надання кредиту в розмірі 25 млн дол США терміном на 7 років.
Кредитні кошти будуть спрямовані на розвиток мережі ОККО в Україні: будівництво та придбання нових АЗС, реконструкцію існуючих АЗС з приведенням їх до стандарту ОККО, реконструкцію нафтобаз компанії.
З боку «Концерну Галнафтогаз» угоду підписав генеральний директор компанії Юрій Кучабський, з боку МФК інвестиційний менеджер Sin Foong Wong (Сін Фунг Вонг).
Як зазначив під час церемонії підписання Угоди генеральний директор «Концерну Галнафтогаз» Юрій Кучабський, – «Підготовка цієї угоди стала своєрідним іспитом для нашої компанії.
Тому насамперед я хочу подякувати усім нашим співробітникам за те, що ми і цей іспит склали на відмінно».
Нагадаємо, що у 2004 році ВАТ «Концерн Галнафтогаз» та МФК зреалізували ще один спільний проект – «Покращення практик корпоративного управління ВАТ «Концерн Галнафтогаз». В результаті «Концерн Галнафтогаз» першим з українських компаній прийняв та впровадив Кодекс корпоративного управління.
В процесі підготовки кредитної угоди до підписання консультаційну підтримку забезпечували фахівці Універсальної Інвестиційної Групи (УІГ).

ВАТ “Концерн Галнафтогаз”. (www.galnaftogas.com) Належить до найбільших власників АЗС в Україні. Концерн володіє мережею АЗК «ОККО», що складається зі 103 сучасних комплексів. Загалом «Концерну Галнафтогаз» належить 164 АЗС і 15 нафтобаз у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Тернопільській, Рівненській, Хмельницькій, Вінницькій, Волинській, Кіровоградській, Харківській та Чернігівській областях, а також у Києві. Статутний капітал Концерну – 160 млн грн. Консолідований чистий прибуток ВАТ “Концерн Галнафтогаз” за 2004 рік за національними стандартами фінансової звітності (УСБО) становить 17 млн. грн. (2003 р. – 10,6 млн. грн.).
Рейтинг D&B 4А-2. Кредитний рейтинг позичальника/контрагента за національною шкалою uaA.

Міжнародна Фінансова Корпорація (IFC) (http://www.ifc.org) є членом Групи Світового Банку, до якої належать також Міжнародний Банк Реконструкції та Розвитку (МБРР), Міжнародна Асоціація Розвитку (МАР) та Багатостороннє Агентство з Гарантування Інвестицій (БАГІ). МФК була заснована у 1956 р. з метою сприяння розвиткові приватного сектору країн з перехідною економікою. Досягнення цієї мети забезпечується трьома основними видами діяльності МФК: фінансуванням проектів приватного сектору, допомогою компаніям країн з перехідною економікою в залученні інвестицій на міжнародних фінансових ринках, а також консультуванням та технічною допомогою приватним компаніям та урядам.
В Україні МФК працює з 1993 року, здійснюючи інвестиції та проекти технічної допомоги. Прямі інвестиції МФК в економіку України сьогодні складають близько 355 млн дол США.Окрім інвестиційної діяльності МФК в Україні здійснює низку проектів технічної допомоги, зокрема Проект "Корпоративний розвиток в Україні", спрямований на покращення інвестиціної привабливості акціонерних товариств, проект "Розвиток підприємництва в Україні" та інші проекти.

Поділитись