Виставка «Портрети діячів доби Великого Литовського князівства» відкрилась за підтримки «Концерну Галнафтогаз»
07.10.2008

Виставка «Портрети діячів доби Великого Литовського князівства» відкрилась за підтримки «Концерну Галнафтогаз»

Виставка «Портрети діячів доби Великого Литовського князівства», яка із 7 жовтня проходить у залах Львівської галереї мистецтв, присвячена Тижню литовської культури у Львові. Експонати, представлені на ній, походять з Олеського замку – відділу Львівської галереї мистецтв та Львівського історичного музею. Збірка портретів сформована із старих музейних колекцій, що зберігались у Львові, зокрема збірки Любомирських тамузею Яна ІІІ Собєського, а також збірок Підгорецького, Олеського, Чортківського та інших замків і палаців Галичини.

Портрети, представлені на виставці, зображають політичних і громадських діячів доби Великого Литовського князівства; перед глядачем постають відомі особистості, які багато зробили для соціального і культурного розвитку суспільства.

«Ця виставка наочно показує, наскільки насправді взаємопов’язані наші культури, а через культуру і наші суспільства. Наскільки ми, мешканці цієї частини Європи, споріднені культурно і ментально. Культура, традиція, духовність є серйозним скріплюючим елементом у будівництві спільної Європи і, будуючи свої стосунки, потрібно насамперед актуалізовувати оце спільне, конструктивне», – зазначив на відкритті виставки Генеральний Почесний Консул Литовської республіки у Львові Віталій Антонов.

Поділитись