Віталій Антонов: Україна має потенціал і має бажання змінюватися
15.01.2016

Віталій Антонов: Україна має потенціал і має бажання змінюватися

Через ті рецесійні процеси, які зараз переживає Україна, у певний період своєї історії пройшли усі успішні сьогодні держави. Проте важливо зробити це швидко, знайти свої ексклюзивні пріоритети, а не топтатися роками по економічному дну. Такі міркування висловив в інтерв’ю журналові «Країна» президент «Концерну Галнафтогаз» (мережа АЗК «ОККО») Віталій Антонов.

На його погляд, зараз, у діджитал-еру, такі процеси відбуваються значно швидше. І це дає підстави для оптимізму. «Процеси пошуку свого вектора в нас уже тривають, - каже Віталій Антонов. - Але на світовому ринку нас ніхто з розпростертими обіймами не чекає і теплу ванну не готує. Маємо довести конкурентоспроможність й унікальність результатами роботи. Потенціал Україна мала завжди. А зараз є ще й бажання суспільства змінюватися». Він зазначає, що українська аграрна галузь, ІТ-індустрія, туризм уже доводять свою перспективність на світовому ринку.

Крім того, на думку Віталія Антонова, потрібно посилювати роль та вагу громадянського суспільства, його вплив не тільки на політичні, а й на економічні процеси. У цивілізованому світі воно є ефективним інструментом контролю за діями влади. Президент «Концерну Галнафтогаз» вважає за доцільне провести незалежний міжнародний аудит законодавчої бази України. «В основу нового законодавства варто покласти приклади успішних країн, де часто основні закони не змінюються понад 200 років», - додає він.

Віталій Антонов звертає увагу, що українське суспільство дотепер не може позбутися рудиментів "совка", а це у свою чергу підживлює чимало негативних явищ, у т. ч. й корупцію. «Хоча правило просте: потрібно бути чесним із собою і з тими, хто тебе оточує. І в житті. І в бізнесі. Це себе окуповує. Наприклад, ОККО прагне вибудовувати стосунки із суспільством саме за таким принципом. Ми регулярно входимо до десятки найпрозоріших українських компаній. Щорічно звітуємо про досягнення у сфері сталого розвитку перед громадами, клієнтами, іншими зацікавленими сторонами. І в результаті отримуємо довіру. Без неї наш бізнес не працював би», - переконаний Віталій Антонов.
Повністю інтерв’ю Віталія Антонова журналові «Країна» читайте тут.

Поділитись