Віталій Антонов увійшов до Топ-100 найвпливовіших українців
04.09.2013

Віталій Антонов увійшов до Топ-100 найвпливовіших українців

Власник мережі АЗК «ОККО» Віталій Антонов посів 66 місце у цьогорічному Топ-100 найвпливовіших людей України, який оприлюднив у серпні журнал «Кореспондент». Такий рейтинг редакція журналу «Кореспондент» традиційно укладає щороку на основі опитування експертів з числа політиків, бізнесменів, суспільних і культурних діячів. Віталій Антонов увійшов до Топ-100 найвпливовіших людей за версією журналу «Кореспондент» уперше.

Віталій Антонов народився 1962 року в Стрию, Львівської області. 1988 закінчив з відзнакою факультет фінансів та кредиту Тернопільського фінансово-економічного інституту. Кандидат економічних наук. До холдингу, який очолює Віталій Антонов, окрім «Концерну Галнафтогаз» (мережа АЗК ОККО), входить «Концерн Хлібпром» (ТМ «Хлібна хата», «Бандінеллі», «Наминайко»), Страхова компанія «Універсальна», Житлово-будівельна компанія «Ваш дім» та ряд венчурних бізнесів. Віталій Антонов є Генеральним Почесним консулом Литовської Республіки у Львові, президентом Українсько-литовського фонду імені Тараса Шевченка, співзасновником Львівської бізнес-школи Українського Католицького Університету. Також він є  кандидатом у Майстри спорту з альпінізму та зі скелелазіння

У 1999-2000  роках Віталій Антонов  був головою комісії з питань паливно-енергетичного комплексу України УСПП, у 2009-2010 роках - членом Ради інвесторів при Кабінеті Міністрів України. З 2013 року він  – член Правління Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при Міністерстві доходів і зборів України.

За успішну бізнесову діяльність та активну громадянську позицію нагороджений Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня та урядовою нагородою Литовської Республіки «Зірка тисячоліття Литви».

Уже п’ять років поспіль Топ-100 найвпливовіших очолює президент України Віктор Янукович. Його старший син Олександр Янукович посідає третю сходинку. На другій – власник холдингу СКМ Ринат Ахметов. У п’ятірці найвпливовіших ще два бізнесмени – Дмитро Фірташ та Вадим Новинський.  Усього ж у рейтингу представлено 47 політиків та 46 бізнесменів. 17 фігурантів суміщає бізнес із посадами в органах влади.  44 учасники списку найвпливовіших людей одночасно  входять і до рейтингу «Кореспондента» «Золота сотня», що репрезентує найбагатших українців.

У 2013 році до Топ-100 найвпливовіших українців увійшло 20 нових осіб. У 2012 році в рейтингу було 23 новачки, у 2011-му – 27.

Поділитись