Віталій Антонов виступив на українсько-литовському бізнес-форумі
24.11.2011

Віталій Антонов виступив на українсько-литовському бізнес-форумі

Президент «Концерну Галнафтогаз», Генеральний почесний консул Литовської Республіки у Львові Віталій Антонов виступив 22 листопада на українсько-литовському бізнес-форумі у Києві за участю президентів двох країн Віктора Януковича і Далі Грибаускайте. Віталій Антонов розповів про довголітню співпрацю очолюваної ним компанії з литовськими діловими партнерами і висловив надію, що за результатами нинішнього форуму вона стане ще ефективнішою.

«Концерн Галнафтогаз» нині є найпотужнішим українським імпортером литовських нафтопродуктів, що виробляються на Мажейкяйському НПЗ (Orlen Lietuva). За десять місяців поточного року обсяг цього імпорту перевищив 100 млн. доларів США. Таким чином, на торгівлю між «Галнафтогазом» та Orlen Lietuva припадає понад 10% від усього українсько-литовського товарообігу. Адже, як зазначив у виступі на бізнес-форумі Віктор Янукович, наші держави мають нині позитивну динаміку двосторонньої торгівлі, обсяги якої упевнено ростуть, і до кінця року можуть перевищити докризовий показник в 1 млрд доларів США.

Віталій Антонов звернув увагу, що «Концерн Галнафтогаз» ввозить в Україну з Литви високоякісне пальне, яке відповідає чинним екологічним стандартам Євросоюзу Євро 5 і яке поки що не виробляється на вітчизняних НПЗ. Надалі воно реалізується через мережу АЗК «ОККО». Саме завдяки контрактам з Orlen Lietuva «Концернові Галнафтогаз» вдається задовільняти дедалі вищі потреби українських автомобілістів в екологічно чистішому й експлуатаційно вигіднішому бензині чи дизпальному.

Президент Литовської Республіки Даля Грибаускайте, виступаючи на бізнес-форумі 22 листопада, наголосила, що Литва є тією країною, яка завжди добре розуміла Україну і яка завжди готова до розширення двосторонньої співпраці і в економічній, і в інших сферах.

Високо оцінила литовська влада й роботу Генерального почесного консульства ЛР у Львові. Міністр закордонних справ Литви Аудронюс Ажубаліс 22 листопада нагородив відповідального секретаря консульства Беатріче Белявців орденом «Зірка дипломатії Литви» за багатолітню діяльність на благо розвитку українсько-литовських відносин.

Генеральне почесне консульство у Львові постійно підтримує двосторонні культурні й громадські ініціативи. Наприклад, однією з останніх стало спільне українсько-литовське сходження на гору Говерлу, приурочене 20-й річниці незалежності України та боротьбі народів двох держав за свою свободу у ХХ столітті.
Поділитись