Віталій Антонов запропонував зробити Львівщину полігоном економічних перетворень в Україні
17.10.2011

Віталій Антонов запропонував зробити Львівщину полігоном економічних перетворень в Україні

Голова наглядової ради ПАТ «Концерн Галнафтогаз», Генеральний почесний консул Литовської Республіки у Львові Віталій Антонов запропонував на базі Львівської області напрацювати модель економічних новацій, які потім можна буде перенести на всю Україну. Таку ідею він висловив під час свого виступу 14 жовтня на ХІ Міжнародному економічному форумі у м. Трускавець.

За словами Віталія Антонова, попередньо він уже встиг обговорити цю пропозицію з присутніми на форумі віце-прем’єр-міністром України Сергієм Тигипком та головою Львівської облдержадміністрації Михайлом Цимбалюком. Щоб деталізувати цю ідею, накреслити шляхи її реалізації, слід об’єднати зусилля органів державної влади, бізнесу та провідних економістів.

Віталій Антонов зазначив, що Україна дуже велика держава, з дуже великими різницями потенціалів, а тому глибокі економічні зміни легше буде апробовувати на базі одного регіону, а потім переносити цей досвід на всю країну. Власне Львівщина могла б стати таким економічним полігоном. Як показує навіть недавня європейська практика, економічні реформи найшвидше і найефективніше вдавалося проводити у невеликих державах, таких як Словаччина, Естонія тощо. Для прикладу Віталій Антонов навів кілька сфер, у яких Львівська область могла б дати початок реформам, – це розподіл бюджетної адресної допомоги, боротьба з корупцією серед чиновників одночасно з підвищенням рівня матеріального й соціального забезпечення держслужбовців.

«Концерн Галнафтогаз» має значний досвід залучення інвестицій, співпраці з такими авторитетними західними інституціями, як Європейський банк реконструкції і розвитку, Міжнародна фінансова корпорація та інші, і готовий ділитися цим досвідом, – запевнив Голова наглядової ради компанії. – Адже інвестуючи в нас, міжнародні інвестори отримують відповідну сатисфакцію».

Стартувавши понад 15 років тому, як невелика компанія, нині «Концерн Галнафтогаз» посідає 226 місце у рейтингу найбільших компаній Центральної та Східної Європи і входить у двадцятку найбільш динамічних компаній цього регіону. Одним із найбільших акціонерів компанії є ЄБРР. При цьому «Концерн Галнафтогаз» активно продовжує залучати інвестиційні кошти на свій подальший розвиток. Тільки у вересні у вигляді кредитів та вкладень у статутний капітал було залучено 220 млн. USD, у жовтні – ще 35 млн. USD. Ці інвестиції буде спрямовано на розширення мережі автозаправних комплексів «ОККО» по всій Україні, що дозволить додатково створити від 4 до 6 тис. робочих місць.

XI Міжнародний Економічний Форум відбувся 14-15 жовтня під гаслом «Економічна інтеграція – національні пріоритети». Такі зібрання традиційно проходять щороку у жовтні під егідою Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради за участю представників державної влади, дипломатичного корпусу, іноземних гостей, керівників великих компаній, банків, інвестиційних установ, експертних і громадських організацій. «Концерн Галнафтогаз», як і в попередні роки, був одним з найактивніших партнерів та учасників цього форуму. Серед основних тем, які цьогоріч було порушено на форумі, – визначення національних пріоритетів економічної політики, пошук сучасних моделей транскордонної співпраці та регіонального розвитку, перспективи проведення зимової Олімпіади 2022 р. у Західній Україні тощо.
Поділитись