Як побороти тіньовий ринок пального – президент мережі «ОККО» Віталій Антонов в інтерв’ю журналу «Новое время»
30.11.2015

Як побороти тіньовий ринок пального – президент мережі «ОККО» Віталій Антонов в інтерв’ю журналу «Новое время»

Президент мережі АЗК «ОККО» Віталій Антонов дав інтерв’ю журналові «Новое время» (№44, 27.11.2015), в якому поділився своїми міркуваннями про те, як побороти тіньовий ринок пального в Україні. На його думку, державі необхідно посилити контроль за повнотою сплати податків усіма учасниками ринку нафтопродуктів. А громадянське суспільство мало б активніше спонукати державу до таких дій.

«Ті процеси, що було розпочато на Євромайдані, у моєму розумінні продовжуються. Відбулася політична складова революції, а економічна - ще ні», - вважає Віталій Антонов. На підтвердження цієї тези можна навести приклад ринку нафтопродуктів, де тіньовий сегмент зараз досягає 30% - це контрабанда і внутрішнє кустарне виробництво.

На думку Віталія Антонова, держава повинна визнати такі дії кримінальним злочином, а також удосконалити контроль за сплатою податків у паливному секторі. Одним із інструментів, який допоміг би вирішити проблему з несплатою податків при виробництві, ввезенні й реалізації нафтопродуктів, є законопроект про електронне адміністрування акцизного збору, що перебуває зараз на розгляді Верховної Ради.

«Держава має навчитися стягувати 100% податків на існуючій базі й забезпечувати рівні умови для всіх суб’єктів підприємництва. Зробити неможливим ухилення від них», - каже президент мережі АЗК «ОККО». Для цього варто вивчити європейський досвід боротьби з контрафактним пальним. Адже в інших країнах ця проблема з якістю нафтопродуктів теж існувала раніше, але вони змогли її успішно вирішити.

Повний текст інтерв’ю Віталія Антонова журналу «Новое время» можна прочитати у розділі «Преса про нас та ринок» на сайті «ОККО».

Поділитись