Забави богатирів
23.04.2007

Забави богатирів

Що й казати, коли такий вояж очолював сам Василь. Правда, в цей день, володар титулу «найсильніша людина світу», капітан української збірної, неодноразовий переможець світових змагань, був у дещо іншому амплуа, а саме судді.

Цього року новий сезон відкривала Одеса. Куликове поле заповнили бажаючі побачити справжнє видовище. На радість місцевій публіці, їх рідне місто представляв, хоча і поза конкурсом, але молодий та перспективний Віталій Герасимов, для якого це був дебют.

Змагання складалося з шести вправ: естафета, трек-пул, аксель, прогулянка фермера, колесо, камені Атласа. За кожну із вправ переможці отримували бали, загальна кількість яких і виявила переможця.

 
Розпочали богатирі з естафети, яка являє собою спочатку перенесення тяга вагою 90 кг, далі доволі важкенького «чупа-чупса» 120 кг, а на саме завершення «закидання» бочки пива на висоту 1,4 м. Причому це все на швидкість. Найкраще з таким завданням, а головне найшвидше впорався Роман Новік, володар кубку Василя Вірастюка в 2006 році. Він «пробіг» дистанцію за 20,28 с.

Наступна вправа, яка називається, трек-пул, цікавила глядачів чи не найбільше, адже учасники повинні були зрушити з місця вантажівку вагою 9 тон і протягти її, а тим часом Василь Вірастюк слідкуватиме за часом. Найспритнішим виявився теж харківчанин, але вже Олексій Вишницький з показником 17,73 с.

 
Не встигнувши відпочити від попередньої вправи на богатирів вже чекав аксель, така собі штанга вагою 125 кг, яку необхідно було підняти якомога більше разів за період часу в 75 с. Чесно кажучи, вправа виявилася не такою вже й легкою. Частина атлетів не змогла показати свій максимальний результат. Натомість це вдалося зробити знову переміг молодий Олексій Вишницький.

Але це було тільки половина шляху. Надалі всі учасники у вправі «прогулянка фермера» змогли поносити, щось схоже на одну величезну валізу, правда з досить нетиповою вагою 250 кілограмів. Склалося таке враження, що переможець цієї вправи броварчанин Артем Білязе носить тільки такі валізи, адже отримав блискучу перемогу.

З кожною наступною вправою легше не ставало. Вага таких собі богатирських «іграшок» весь час зростала. На зміну «знаряддя фермера» прийшло колесо, яке хоча, і винайдене раніше, і будову має простішу, але його вага становить 400 кг. Переможе той, хто найшвидше дійде до фінішу перевертаючи колесо. Найкраще вправу виконав Петро Гребиниченко з Черкас.

Остання завершальна вправа вирішувала, кому дістанеться перемога. Щоб перемогти необхідно чотири камені вагою 100, 120, 135, 155 кг. підняти на спеціальний «п’єдестал» висотою 1,4 метра.

 
Запекла боротьба розгорнулася між минулорічним переможцем на кубок Вірастюка Романом Новіком та Олексієм Вишницьким. Під час останньої вправи Олексій отримав травму, яка не дозволила йому показати максимальний результат. Переможцем став Роман Новік набравши 31 бал. Друге місце завоював Олексій Вишницький 30 балів, бронза дісталося Костянтину Ільїну.

Одесит Віталій Герасимов, який змагався поза конкурсом показав непогані результати, які дадуть йому змогу взяти участь у наступному турнірі.

Під час змагань, одеська публіка гаряче підтримувала богатирів, незважаючи на те, що такий турнір проходить в Одесі вперше. Навіть по завершенню, атлетам не давали спокою любителі сфотографуватися та взяти автограф. Ще майже цілу годину учасники спілкувалися з уболівальниками.

Василь Вірастюк разом із партнерами торговими марками «Окко» та «Альцест» пообіцяли, що турніри такого прямування відбуватимуться у різних містах.
 Підсумкова таблиця

1. Роман Новік (Харків)– 31 б.

2. Олексій Вишницький (Харків)– 30 б.

3. Костянтин Ільїн (Чернівці) – 22,5 б.

4. Петро Гребиниченко (Черкаси) – 20,5 б.

5. Дмитро Костюк (Макіївка) – 12 б.

6. Білязе Артем (Бровари) – 10 б.

Поділитись