Запровадження акцизної накладної зупинить тіньовий ринок пального – віце-президент мережі «ОККО» Юрій Кучабський
24.11.2015

Запровадження акцизної накладної зупинить тіньовий ринок пального – віце-президент мережі «ОККО» Юрій Кучабський

Якщо негайно не змінити підходи до адміністрування сплати податків на паливному ринку, то через рік-два там не залишиться місця для легальних операторів, які добросовісно сплачують усі податки. Таку думку висловив віце-президент мережі АЗК «ОККО» Юрій Кучабський під час 7-ї міжнародної конференції Petroleum Ukraine 2015, що відбулася 19-20 листопада у Києві.

«Частка тіньового ринку пального в Україні з кожним роком росте на 5-10%. Добросовісним продавцям на ньому залишається все менше місця, а державний бюджет несе дедалі більші втрати», - пояснив Юрій Кучабський. За його словами, паливні оператори дуже сподіваються на ухвалення закону про електронний облік акцизу на нафтопродукти, який передбачає запровадження акцизної накладної.

Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров й голова парламентського комітету з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна, присутні на конференції, запевнили, що підтримують такий законопроект, уже зареєстрований у Верховній Раді. Тепер - слово за депутатами. Ніна Южаніна висловила сподівання, що норму про акцизну накладну буде ухвалено до кінця 2015 року. Вона пояснила, що акцизна накладна має працювати за принципом податкової накладної. Це буде обов’язковий документ для всіх операцій з нафтопродуктами на ринку, який формуватиметься в електронному вигляді. Водночас буде створено єдиний реєстр акцизних накладних. Продати пальне без цього документа стане неможливо.

Юрій Кучабський спростував побоювання, що пропонована норма приведе до здорожчання пального на ринку. Подорожчає воно лише у тих, хто досі уникав повної сплати податків.

За підрахунками консалтингової компанії «А-95» у 2015 році втрати бюджету від тіньового ринку пального уже становлять 7 мільярдів гривень.

Поділитись