«Концерн Галнафтогаз» звітує про досягнення у сфері сталого розвитку
16.10.2014

«Концерн Галнафтогаз» звітує про досягнення у сфері сталого розвитку

«Концерн Галнафтогаз» (мережа АЗК «ОККО») уже шостий рік публічно звітує перед суспільством про свою діяльність і досягнення.  На сайті компанії оприлюднено черговий звіт зі сталого розвитку, який охоплює період 2013 року, коли компанія зосередила діяльність на 4 пріоритетних напрямках – відповідальні комунікації, безпека, охорона довкілля і корпоративне волонтерство.


Характерною рисою звіту є те, що  багато виробничо-економічних показників компанії, згідно з останніми світовими трендами, інтегровано з відомостями про участь мережі «ОККО» у соціально важливих проектах. Тим більше, що обидва напрямки дедалі частіше переплітаються. «Сьогодні компанія вийшла на такий рівень, коли увага до суспільних потреб стала невід’ємною частиною наших бізнес-процесів, - пояснює президент «Концерну Галнафтогаз»  Віталій Антонов. - Тобто проектуючи й будуючи автозаправні комплекси, здійснюючи закупівлі, ми прагнемо враховувати  вплив кожного з наших рішень на те середовище, в якому працюємо і живемо. І досвідом  впровадження таких практик ми готові ділитися з іншими компаніями в Україні».


Зі звіту можна довідатися, що за 2013 рік валовий дохід «Концерну Галнафтогаз» збільшився на 1 мільярд гривень, на 10% зросла кількість АЗК у мережі «ОККО» (до 395 заправок), так само, як і кількість працівників компанії – нині вона дає роботу майже 10 тисячам людей.  Частка «ОККО» на ринку пального перевищила 15%. Водночас активно розвивалися й інші напрямки бізнесу компанії. Зокрема, у мережі закладів харчування A la minute, Pasta Mia, Hot Café  кількість об’єктів зросла до 424: щодня вони обслуговують приблизно 10 тисяч відвідувачів. Зареєстрованими учасниками програми FISHKA стало майже 2 мільйони українців. Торік вони отримали винагороди та знижки на загальну суму 109 мільйонів гривень (з ПДВ).


У звіті докладно висвітлено й залучення компанії  у проекти охорони довкілля, безпеки життєдіяльності, навчання працівників, забезпечення їм високих соціальних стандартів. Зокрема, за 2013 рік «Концерн Галнафтогаз» майже 16,5 мільйона гривень інвестував у ресурсозбережні технології (альтернативні джерела енергії, газовирівнювальні системи й двостінні резервуари на нафтобазах, світлодіоди тощо). Завдяки цим заходам на АЗК, де встановлено світлодіоди, споживання електроенергії скоротилося на 16,4%, споживання в офісах – на 8%, на нафтобазах – на 5%. Крім того, за 5 останніх років удвічі вдалося зменшити обсяги випаровувань в атмосферу нафтопродуктів з резервуарів.

   
Цьогорічний звіт отримав назву «Від спілкування до турботи», оскільки в ньому значна увага зосереджена на питаннях системних комунікацій компанії з суспільством, клієнтами й усіма зацікавленими сторонами. Адже якщо українці докладно розумітимуть стратегію, філософію, цінності «Концерну Галнафтогаз», то й довіра до його брендів зростатиме. Саме тому у 2013 році в компанії було створено спеціальний сервіс – Систему управління інцидентами (СУІ), яка дає змогу зафіксувати й систематизувати усі сигнали про роботу об’єктів мережі «ОККО», що надходять з усіх без винятку каналів. Завдяки роботі СУІ, компанія не залишає без зворотного зв’язку жодне звернення й набагато оперативніше усуває проблемні моменти.
«ОККО» - єдина з загальнонаціональних автозаправних мереж, яка регулярно й системно інформує громадськість про прогрес у сфері сталого розвитку. Відповідно у рейтингах прозорості українського бізнесу «Концерн Галнафтогаз» постійно посідає лідерські позиції.

Упродовж двох найближчих місяців звіт зі сталого розвитку буде широко презентований в експертних, ділових, громадських колах України. Але вже зараз повна версія звіту доступна за цим посиланням:

http://okko.ua/uk/sustainability.
Нас цікавить Ваша думка щодо цього звіту.  З коментарями й запитаннями просимо звертатися до менеджера зі сталого розвитку «Концерну Галнафтогаз» Ірини Миронової за електронною поштою IMyronova@gng.com.ua або за телефоном (032) 292-96-30

Поділитись